Europejska Wystawa - Gdański Wysokolotny – Kolonia 23-25.11.2007r.

Dzięki prezydentowi p. Wilfried Scott [ der Danziger Hochflieger Europa-Vereininung (DEV)] i aktywowi Europejskiego Klubu Gdański Wysokolotny zorganizowano w Kolonii III Europejską Wystawę Gołębi Gdański Wysokolotny.

W klubie Europejskim uczestniczy aktywnie 6 członków, działających przy Zachodniopomorskim Klubie Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny w Szczecinie,

W piątek 23.11 br nad Ren pod kierunkiem Przewodniczącego tego klubu Wiesława Rudzionka i sekretarza Czesława Walczaka udała się 21 osobowa delegacja polskich hodowców.

Na wystawę udali się m.in. Redaktor Naczelny wydawnictwa GOŁĘBNIK - Maciej Koliński oraz przedstawiciele – hodowcy tej rasy z GSHGRKiDO z Grudziądza, PZHGRiDO z Poznania, SHGR z Torunia, TZHGRiDO z Gdańska i z SPZHGRiDO z Koszalina i Szczecina.

Wystawa odbyła się w pięknym obiekcie architektonicznym, jednej z kompleksu hal Targów w centrum Kolonii. Zorganizowana była na wysokim poziomie, z dużym smakiem wykazanym przez projektantów, z wspaniałym kolorowym wystrojem. Na jednej ze ścian umieszczono nawet kompozycję graficzną, na której wymalowane zostały budynki starówki gdańskiej z aktualnym Herbem Miasta Gdańska i logo Europejskiego Klubu, którego projektantem jest nasz hodowca p. Andrzej Wilamowski z Chełmna n/W.

W kameralnym i serdecznym nastroju wymieniano z hodowcami niemieckimi doświadczenia dotyczących rasy. Ponadto Zarząd Klubu ze Szczecina uczestniczył we wspólnym międzynarodowym zebraniu poświeconym dalszej współpracy pomiędzy hodowcami i rozwoju hodowli tej rasy a przede wszystkim w zakresie utrzymania, respektowania i właściwego odczytywania zapisu wzorca europejskiego GDAŃSKIEGO WYSOKOLOTNEGO.

            Najwięcej wystawionych gdańskich było w kolorze białym. W innych kolorach zaprezentowano: czarny, czerwony, niebieski z pasami i nakrapiany, żółty, jasny, ciemny i czerwony mazer zaś w pozostałych kolorach to: niebiesko-płowy, ciemnopłowy, czarny tygrysowaty, czerwony i żółty bunt, oraz niebiesko sroczy. Część naszych hodowców nabyła bądź wymieniła z kolegami niemieckimi gołębie do swoich hodowli.

Wykonano szereg pamiątkowych zdjęć, które zamieszczone zostaną w najbliższym czasie na łamach portalu.

 

Adam Olszewski