Wystawa w Giżycku – 2006

 

W dniach 11-12 listopada 2006 odbyła się w Giżycku wystawa gołębi rasowych, której organizatorem był Klub Hodowców Gołębi Rasowych w Giżycku. Prezes Klubu, Stanisław

 Śliż nadesłał materiały informacyjne z tej wystawy, które w części udostępniamy. Zaprezentowano 395 gołębi rasowych w 55 rasach. Gołębie te przedstawiło 33 hodowców z Giżycka, Bartoszyc, Gołdapi, Kolna, Wysokiego Mazowieckiego, Korsz, oraz innych okolicznych miejscowości.

Tradycyjnie można było spotkać na tej wystawie orliki wileńskie, grzywacze polskie i polskie tarczowe wysokolotne. . Po raz pierwszy natomiast na wystawie w Giżycku pokazano gołębie w rasach: amsterdamski lotny, show homer, murzynek szmaklandzki, kurak modeński (modena niemiecka), agaran, bagdeta norymberska.

Piękna sala wystawowa sprzyjała dobrej ekspozycji pokazywanych gołębi, a zwiedzającym zapewniała duży komfort podczas oglądania ptaków.

Podobno na odbywającej się przy wystawie giełdzie było nieco zbyt mało miejsca.

Wystawę zwiedziło sporo osób, w tym również całe rodziny z dziećmi. To jest bardzo ważne, aby naszej najmłodszej części społeczeństwa pokazywać, że takie hobby jak hodowla gołębi istnieje.

Bardzo spodobało się nam także, że wystawę zwiedziły, a potem uczestniczyły w rozdaniu nagród lokalne władze, pani Burmistrz Giżycka i pan Starosta powiatu giżyckiego. Władze, które widzą jak ważne jest dla nas nasze hobby, ile wymaga wiedzy i wkładu pracy, lepiej nas będą rozumiały. Postawa władz w Giżycku dowodzi, że już rozumieją hodowców i potrafią razem z nimi uczestniczyć w ich najważniejszym święcie – wystawie organizowanej przez miejscowy Klub Hodowców Gołębi Rasowych.

 

Redakcja